niedziela, 18 lutego, 2024

Jak naturalnie przyciemnić włosy

piękne włosy

Piękne włosy to marzenie praktycznie każdej kobiety. Nie powinno więc być zaskoczenia, że wiele kobiet szuka dla siebie rozwiązań, które mają sprawić, że będą w stanie zagwarantować sobie pięknie wyglądające kosmyki. Warto zastanowić się nad tym jak można to skutecznie zrobić, jakie rozwiązania naturalne można zastosować, gdy będzie się chciało skutecznie przyciemnić włosy. Na uwadze można mieć różnego rodzaju płukanki czy też stosować można skuteczne oleje, które będą gwarantowały przyciemnienie włosów. Przyjrzymy się więc tym metodom, które są efektywne, a których stosowanie będzie bezpieczne dla włosów.

Domowe sposoby na przyciemnianie włosów

W przypadku domowych sposobów na przyciemnianie włosów można liczyć na rozwiązania, które są stosunkowo łatwe i szybkie do wykonania, dlatego będą bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Stosowanie naturalnych metod koloryzacji nie będzie powodować zniszczenia włosów, dlatego jest to świetna propozycja dla tych osób, które zmagają się z cienkimi, delikatnymi kosmykami. Taką najbardziej popularną domową metodą będzie stosowanie płukanek. Naturalne płukanki będą skutecznie pogłębiać kolor kosmyków, a nie spowodują ich wysuszenia czy zniszczenia. Takie płukanki wykonać można z kawy, orzechów, kory dębów czy pokrzywy. Taka koloryzacja będzie oczywiście delikatna, dlatego efekt będzie zauważalny po kilku wykonanych płukankach.

Płukanka z kawy

Do wykonania płukanki z kawy należy przygotować napar z około 500 ml wody i 3-4 łyżeczek mielonej kawy, którą zaparzamy. Gdy napar ostygnie należy odcedzić z niego fusy, by drobinki kawy nie dostały się do włosów, a potem na kilka minut zanurzamy włosy w naparze. Można również włosy kilkukrotnie polewać naparem. Aby jednak efekt koloryzacji był intensywny trzeba to zrobić kilka razy.

Płukanka z kory dębu

Kora dęby dostępna jest w każdym sklepie zielarskim albo aptece. Trzy łyżki kory zalewamy trzema szklankami wody, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez pięć minut. Gdy napar ostygnie będzie można go następnie przelać do miski i namaczać w nim włosy przez 10 minut.

Płukanka z orzechów włoskich

Sześć orzechów należy rozłupać i potem razem z łupinami gotować przez około 20 minut w trzech szklankach wody. Po ostudzeniu oraz filtrowaniu płukanka będzie gotowa do użycia. Powinno się dokładnie przepłukać nią włosy na całej długości i osuszyć ręcznikiem po czym zostawić je na godzinę pod czepkiem. Po tym czasie należy umyć włosy szamponem.

Płukanka z pokrzywy

Wśród płukanek będzie również taka przygotowywana z pokrzywy. Naturalnie wpływa na przyciemnienie włosów a jednocześnie wzmacnia włosy i zmniejsza ich wypadanie. Wrzątkiem należy zalać 2-3 torebki pokrzywy i następnie poczekać aż napar ostygnie. Dalej można przepłukać nim na całej długości kosmyki. Taki zabieg będzie można powtarzać co dwa dni.

Przyciemnianie włosów za pomocą olejów

Naturalne oleje są bardzo dobrym sposobem na pielęgnację włosów. Szczególnie sprawdzają się do włosów zniszczonych, słabych i łamliwych. Jeśli chodzi o przyciemnianie włosów to tutaj wybór pada na olejek rycynowy, który daje nam taką możliwość.

spa narzędzia

Olej rycynowy powstaje z nasiona rącznika pospolitego i stanowi on bogate źródło rycyny, która będzie odpowiadać za przyciemnienie włosów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że olej rycynowy będzie takim kosmetykiem, który jest tłusty i będzie obciążał kosmyki, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym przy jego stosowani. Warto również rozważyć taką opcję, w której olej rycynowy będzie nakładany na włosy po tym jak będzie się go mieszało z innym lżejszym olejem bazowym. Dobrym rozwiązaniem będzie jego połączenie z olejem arganowym czy jojoba. Wtedy będzie można uzyskać efekt przyciemniania a jednocześnie nie będzie się powodowało aż tak silnego obciążenia włosów.