poniedziałek, 13 maja, 2024

Skóra czy materiał? Jaki narożnik wybrać?

skora

Wybór pomiędzy różnymi rodzajami materiałów na narożniki nie jest prosty. Zwłaszcza jeśli nie mamy żadnego konkretnego planu na zakupy i po prostu ruszamy do sklepu, by coś upatrzyć, możemy być pewni, że zaraz dostaniemy zawrotów głowy.

Ofert jest po prostu zatrzęsienie, a zwłaszcza teraz, w dobie masowej produkcji mebli, każdy model będzie dostępny w całej gamie różnych opcji, różniących się najczęściej detalami i zastosowanym materiałem wykończeniowym. Dlatego nawet jeśli już znajdziemy odpowiednie dla siebie narożniki, pozostanie pytanie, z jakiego materiału powinny one być wykonane.

Skóra naturalna

Dla wielu osób pierwszym wyborem są zawsze klasyczne meble tapicerowane, czyli wykonane ze skóry naturalnej. Tapicerowane narożniki skórzane wyglądają naprawdę znakomicie – zobacz więcej na https://meble-bik.pl/pol_m_meble_narozniki-644.html, ale niestety sporo kosztują. Ceny takich mebli potrafią o kilkaset procent przekroczyć ceny swoich odpowiedników wykonanych z innych materiałów wykończeniowych. Czy warto się na nie decydować? Odpowiedź na tak postawione pytanie może być bardzo prosta, ponieważ jeśli ktoś poszukuje takiej właśnie estetyki, nie ma dla niego żadnych opcji alternatywnych i musi postawić na to właśnie rozwiązanie. Warto podkreślać też, że meble skórzane są bardzo wytrzymałe i jeśli tylko będziemy się z nimi odpowiednio obchodzić oraz konserwować je we właściwy sposób, będą z nami przez kilkadziesiąt lat. To wcale nie jest przesada.

ze skory vintage

 

Skóra sztuczna

Pewną alternatywą dla prawdziwej skóry jest tak zwana skóra Eko, czyli materiał pochodzący nie od zwierząt, ale z fabryk. W tym przypadku jednak trzeba się dwa razy zastanowić ,czy na pewno chcemy być ekologiczni, ponieważ jakość kupowanego przez nas produktu będzie stosunkowo niska. Nie będziemy w stanie tego przeskoczyć w żaden sposób, ponieważ materiał ten jest dość delikatny, nie istnieją skuteczne sposoby jego zabezpieczania, a do tego trzeba mieć na uwadze, że im intensywniej będziemy z mebla korzystać, tym szybciej zaczną się na nim pojawiać bardzo trudne do usunięcia pęknięcia, załamania i nawet złuszczenia.

Materiał

Skóra ekologiczna ma to do siebie, że pozwala nam uzyskiwać dobry wygląd za niewielkie pieniądze. Nie należy jednak wychodzić z założenia, że dobry wygląd to tylko skóra. Wręcz przeciwnie, estetyka skory naturalnej i sztucznej nie każdemu będzie odpowiadała, a do tego znacznie przyjemniejszy będzie kontakt z ciepłym, miękkim i puszystym materiałem, niż z zimną i twardą skórą. Co więcej, tapicerowane meble materiałowe pozwalają nam na uzyskanie naprawdę bardzo zróżnicowanych efektów estetycznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej dopasować meble do naszego wnętrza, jak również możemy w większym stopniu tworzyć aranżację poprzez opieranie jej na upatrzonej przez nas sofie narożnej. Chociaż nie można stwierdzić od razu, że taka opcja będzie tania, można się spodziewać, że nie powinna ona być szczególnie droga, gdyż z nielicznymi wyjątkami, nie będziemy specjalnie dużo dopłacać za sam materiał i co najwyżej przyjdzie nam zapłacić za nietypową estetykę.

materialowa jasna