wtorek, 14 maja, 2024

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci

Piękne kobiece paznokcie

Całkowite wyschnięcie lakieru zajmuje 20 minut do jednej godziny. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, możesz na cienkich warstwach nałożyć szybkoschnący lakier i wypróbować spray do szybkiego wyschnięcia lakieru. Dostępna jest również suszarka do włosów, spray kulinarny lub woda z lodem. Dzięki jednej z tych opcji możesz łatwo rozpocząć, nie martwiąc się, że twój idealny manicure zostanie rozmazany.

Pomyśl przed nałożeniem lakieru

Zaczynając wykonywać manicure, przede wszystkim zwróć należytą uwagę na jego pierwszy etap – przygotowanie paznokci. Bez odpowiedniego odtłuszczania paznokci nie można oczekiwać, że lakier będzie leżał płasko i był trwały. Dlatego przed nałożeniem podkładu należy umyć paznokcie zmywaczem do paznokci i wysuszyć je. Następnie przejdź bezpośrednio do głównego procesu.

Jednym z powodów, dla których lakier schnie zbyt długo, a następnie szybko pęka, jest nałożenie go zbyt grubymi i nierównymi warstwami. Dlatego staraj się nakładać lakier tak cienko, jak to możliwe i bardzo ostrożnie. Po zanurzeniu pędzla w lakierze usuń jego nadmiar na brzegach butelki, a dopiero potem przystąp do nakładania pierwszej warstwy. Poczekaj co najmniej minutę przed dalszym nakładaniem, w przeciwnym razie lakier będzie leżał nierównomiernie i wysychał kilka razy dłużej.

Co jeszcze mogę zrobić?

Oczywiście szybkoschnący lakier do paznokci jest najlepszym wyborem. Zwłaszcza jeśli się spieszysz, a manicure trzeba wykonać szybko. Jednak nie zawsze efekt jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Na przykład latem, pod wpływem światła słonecznego, taki lakier może uzyskać żółtawy odcień. Aby tego uniknąć, wybierz narzędzie zawierające filtr UV. Jeśli nie masz pod ręką szybkoschnącego lakieru lub nie chcesz go kupować, możesz skorzystać z kilku sztuczek, które pozwolą ci szybko wysuszyć zwykły lakier do paznokci. Na przykład przed nałożeniem trzymaj go w lodówce przez około 20 minut – po tym czasie lakier wysycha znacznie szybciej. Osusz paznokcie zwykłą suszarką do włosów, włączając dmuchanie na zimno. Ewentualnie po nałożeniu lakieru trzymaj ręce na wentylatorze. Po zastosowaniu dowolnej z tych metod wysuszysz lakier znacznie szybciej niż zwykle.

Istnieje inna popularna sztuczka, dzięki której lakier wysychasz w ciągu kilku minut. To zimna woda. Nie bój się uszkodzić manicure – jeśli lakier zostanie nałożony poprawnie, nie zmieni się pod wpływem zimnej wody. Wszystko, czego potrzebujesz, to przygotować mały pojemnik i wlać do niego tyle wody, aby całkowicie zanurzyć paznokcie. Musisz wziąć jedynie pod uwagę, że woda powinna być wystarczająco zimna, ponieważ nawet lekko ciepła nie przyniesie pożądanego efektu. Wskazane jest dodanie do wody kilku kostek lodu, aby jeszcze bardziej obniżyć temperaturę. Po zakończeniu manicure zanurz paznokcie w wodzie na co najmniej trzy minuty.