środa, 16 listopada, 2022

Jak dbać o czarny lakier samochodowy

luksusowy samochodzik

Utrzymanie nadwozia czarnego samochodu jest stosunkowo trudne, biorąc pod uwagę fakt, że nawet drobne zadrapanie zostawi zauważalny ślad na lakierze.

Pielęgnacja

Prawda jest taka, że czarny lakier nie zarysowuje się łatwiej niż jakikolwiek inny kolor. Po prostu zadrapania i uszkodzenia czarnego lakieru ze względu na jego kontrastujący charakter są dużo bardziej widoczne niż na jakimkolwiek innym kolorze. Kolor czarny jest w stanie ustawić samochód pod odpowiednim kątem, w szczególny sposób podkreślić jego ciekawy design i niecodzienne kształty. Dlatego wielu właścicieli samochodów wybiera ten właśnie kolor. Nie zapominaj jednak, że taka maszyna będzie musiała być starannie konserwowana, jeśli chcesz, aby długo wyglądała pięknie. Nie myśl, że opieka nad czarnym samochodem to prosta sprawa, a brud na nim nie jest szczególnie widoczny. Aby taki samochód wyglądał naprawdę dobrze, konieczne jest włożenie dużego wysiłku. W ciepłym sezonie osad jest wyraźnie widoczny na czarnym lakierze, a także wiele drobnych defektów w postaci zadrapań, zmętnienia itp. Są szczególnie widoczne pod słońcem. Zatem jeśli latem dużo jeździsz, a jednocześnie chcesz, aby samochód wyglądał reprezentacyjnie, będziesz musiał go często myć.

Podstawowe zasady pielęgnacji samochodu w kolorze czarnym

Jak mogę chronić samochód przed drobnymi wiórami i zarysowaniami? Aby to zrobić, istnieją specjalne pasty na bazie wosku, a także powłoki zwane anty-żwirowe. Do pielęgnacji samochodu w kolorze czarnym nadają się najbardziej odporne na zużycie folie, które działają przez długi czas i są najmniej narażone na agresywne środowisko. Ich główne cechy to trwałość, a także zdolność do zwykłego mycia samochodów i nakładania wosku. Taki film jest absolutnie przezroczysty, to znaczy nie jest widoczny na czarnym samochodzie, ale jednocześnie zapewnia ochronę części ciała, zderzaka, obszarów wokół uchwytów itp.

Specjalne formuły do pielęgnacji samochodów zostały zaprojektowane i stworzone specjalnie w celu ochrony najbardziej podatnych na zanieczyszczenia i miejsca uszkodzeń. Zwykle jest to maska, zderzak, błotniki (więcej z przodu), łuki. Tak zwane szkło płynne, a także nanoceramika, sprawdzają się tutaj doskonale. Materiały te świetnie nadają się do pielęgnacji samochodu w kolorze czarnym i są w stanie chronić lakier przez dwa do trzech lat. Najważniejsze jest przestrzeganie technologii aplikacji, a wtedy lakier nie będzie „obawiać się” ani rdzy, ani mechanicznych zadrapań i wiórów w kontakcie z piaskiem i kamieniami na drodze.

Zawsze pamiętaj, że nie zaleca się pozostawiania samochodu na długi czas na otwartym słońcu, ponieważ nasycenie kolorów i połysk blaknie. Ponadto staraj się regularnie czyścić odchody ptaków spadające na powierzchnię samochodu. Są bardzo żrące, w ich składzie znajdują się kwasy, które niszczą lakier. W rezultacie mogą pozostać brzydkie lekkie ślady, które można usunąć tylko przez polerowanie.

polerka

W rzeczywistości opieka nad samochodem o czarnym lakierze będzie zasadniczo taka sama jak w przypadku innych kolorów. Jedyną różnicą jest to, że dbając o czarny samochód, wszystkie trwające procedury muszą być wykonywane z najwyższą jakością i kompetencją. Na czarnym lakierze mogą pojawić się wady nawet z drobnych ziaren piasku, które są na szmatce do polerowania.