sobota, 17 lutego, 2024

Jak zrobić kręcone włosy?

dziewczyna z kręconymi włosami

Kręcone włosy są marzeniem dziesiątek kobiet. Nie każda może pochwalić się naturalnymi lokami, każda może jednak zrobić je sztucznie w taki sposób, że będą nie do odróżnienia od naturalnych splotów. Dziś cel ten można osiągnąć na kilka sposobów. Nadal modne są papiloty oraz wałki, w sprzedaży dostępny jest jednak również specjalistyczny sprzęt pozwalający cieszyć się bujnymi lokami. To właśnie po niego sięga się w pierwszej kolejności, choć warto podkreślić, że jego działanie także można wzmocnić.

Idealne loki dzięki lokówce

Wielu osobom wydaje się, że nie ma niczego skomplikowanego w korzystaniu z lokówki. Wystarczy przecież sięgnąć po nią i już za moment można się cieszyć pięknymi splotami. Niestety, takie przekonanie jest weryfikowane już po pierwszym użyciu specjalistycznego sprzętu. Winę za to ponosi zresztą nie producent lokówki, ale osoba korzystająca z niej i robiąca to w sposób pozostawiający wiele do życzenia.

Chcąc wyeliminować problemy lokowanie włosów dobrze jest rozpocząć od umycia ich szamponem wraz z pianką nadającą im objętości. Włosy powinny zostać starannie wysuszone, a sam proces robienia loków dobrze jest zacząć nie od końcówek, ale od szczytu głowy. Nawet, jeśli w instrukcji nie ma o tym mowy, dobrym pomysłem będzie z pewnością nałożenie na każde pasmo specjalnego produktu zapewniającego ochronę termiczną Potem można już nawinąć je na lokówkę i przytrzymać kilka sekund.

Piękne loki dzięki prostownicy

Jeśli zależy nam nie tyle na mocnych lokach, ile na delikatnych falach, warto zastanowić się nad tym, czy zamiast lokówki nie użyć w tym celu prostownicy. Ku zaskoczeniu wielu osób jest ona w stanie zapewnić nam wyjątkowo ciekawą fryzurę, a przygotowanie loków przy pomocy prostownicy nie jest wcale skomplikowane.

Także w tym przypadku zabieg warto rozpocząć od zabezpieczenia włosów przed wysoką temperaturą. Loki wyglądają fantastycznie, warto jednak zastanowić się nad tym, czy ich przygotowanie ma w ogóle sens, jeśli ceną za nie jest osłabienie pasem. W przeciwieństwie od lokówki, kręcenie włosów prostownicą należy rozpocząć nie od szczytu głowy, ale od dolnych partii przechodząc do górnych z dużą ostrożnością tak, aby nie uszkodzić gotowych już loków. Przy kręceniu włosów w ten sposób dobrze jest mieć na uwadze to, że im grubsze są pasma, tym luźniejsze uzyskamy loki. Prostownica powinna być okręcana wokół własnej osi.

ojciec i dziecko

Papiloty – domowy sposób na loki

Oczywiście, nie trzeba wcale posiadać lokówki albo prostownicy, aby cieszyć się pięknymi lokami. Tak naprawdę wystarczą skrawki dowolnego materiału, aby przygotować papiloty – rozwiązanie, z którego z powodzeniem korzystały nasze babki i prababki. Przygotowanie papilotów nie jest trudne. Wystarczy pociąć materiał na paski, rozczesać starannie włosy i lekko spryskać je wodą. Potem wystarczy przyłożyć pasek do końca pasma włosów zwijając je starannie w górę. Już po zakończeniu tej czynności, dwa końce paska warto związać ze sobą tak, aby papiloty nie uległy uszkodzeniu. Na efekty nie trzeba czekać zbyt długo, bo pięknymi lokami można się cieszyć już po 45 minutach.